Nieruchomości, budowa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Fotowoltaika - czy wg was warto ?

+8
anik
Bart3k
eart
Jacobs
loqq
Pacześ
Majka
Paulina30
12 posters

Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Majka Pon Maj 04, 2020 3:54 pm

Fotowoltaika - czy wg was warto ?
Nie chodzi mi tyle o dobro środowiska, a o faktyczne korzyści z zasilania domu energią słoneczną
i o to w jakim czasie się to zwraca finansowo, kiedy mniej więcej rachunki za prąd zaczynają spadać?
Ktoś może ma panele od dłuzszego czasu i podpowie?

Majka

Liczba postów : 106
Join date : 18/08/2014

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Paulina30 Czw Maj 07, 2020 8:41 am

No rachunki to jak dobrze rozumiem od razu masz mniejsze,
bo prąd generowany jest z paneli a nie ciagnięty z sieci, jedynie same instalacje fotowoltaiczne są drogie w momencie ich zakładania, wiec minie trochę czasy zanim oszczędności z rachunków sprawią, ze się ten koszt zwróci.
Ale wg mnie warto: tworzysz wtedy lepszy, czystszy swiat, masz w tym jakąś swoją cegiełkę.

A co do cen to pytaj np w firmach jak https://hymon.pl/
to specjaliści, w wielu miastach PL mają oddziały wiec Ci wyliczą co i jak.
Paulina30
Paulina30

Liczba postów : 124
Join date : 16/07/2014

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Majka Sob Cze 13, 2020 9:52 am

bardzo dziękuję za odpowiedź , zerknę sobie

Majka

Liczba postów : 106
Join date : 18/08/2014

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Pacześ Czw Wrz 23, 2021 11:57 am

warto popytać wśród znajomych co mają instalacje pomontowane i czy są z niej zadowoleni. U mnie np kolega z pracy ma instalację zrobioną przez Stilo Energy. Jest zadowolony zarówno z obsługi jak i jakości samej instalacji i sposobu montażu.

Pacześ

Liczba postów : 3
Join date : 18/08/2021

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by loqq Wto Mar 08, 2022 8:17 am

Tak, mamy instalację fotowoltaiczną od prawie dwóch lat i jesteśmy z niej zadowoleni. Nam się to opłaca, rachunki bardzo nam zmalały, instalacja działa przez cały ten czas prawidłowo, sprawdza nam się. Wszystkim z nią związaną zajęła się u nas firma Mr Energy z Warszawy. Naprawdę warto skorzystać z ich usług, lepiej nie mogliśmy trafić, wszystko z nami dokładnie ustalili, porządnie wykonali swoją pracę, upewnili się, że fotowoltaika działa prawidłowo.

loqq

Liczba postów : 38
Join date : 04/03/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Jacobs Sob Mar 12, 2022 3:41 pm

Oczywiście. Przy rosnących cenach węgla, ropy i innych paliw kopalnych, to jest najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić sporo grosza. Ja taką mam i bardzo szybko zwróciła mi się. Cała instalacja fotowoltaiczna śmiga, aż miło. Ja bym Ci radził nawet się nie zastanawiać nad fotowoltaiką. Inwestuj w nią śmiało. Mogę polecić Ci firmę, która mi ją zakładała, bo okazała się terminowa i solidna. Za całą usługę policzyła mało, co jest mega plusem. Nazywa się SERWIS DOMOWY INŻ. PIOTR GŁÓWCZYŃSKI https://www.instalacje-oze.com/oferta/fotowoltaika Jak coś to ona oferuje też kolektory słoneczne.

Jacobs

Liczba postów : 6
Join date : 12/03/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Jacobs Pon Mar 14, 2022 10:22 am

Hej. Przy rosnących cenach prądu, gazu, ropy, węgla itp. Każde źródło odnawialnej energii pozwoli Ci dużo grosza zostawić w portfelu. Ja mam instalacje fotowoltaiczną i super się sprawdza. Rachunki za prąd są zdecydowanie niższe i zakup jej wraz z montażem już mi się zwrócił dawno. Wszystko działa bez zarzutu. Jeśli chcesz wysokiej jakości wydajne panele, to mogę polecić Ci firmę, która mi je zakładała. Nazywa się Funk Solutions i mieści się w Gdańsku, a to link do jej strony https://www.funksolutions.pl/oferta Pozdrawiam.

Jacobs

Liczba postów : 6
Join date : 12/03/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by eart Pon Mar 28, 2022 6:38 am

Tak, według mnie jest to opłacalne rozwiązanie. Sami mamy fotowoltaikę i dobrze nam się sprawdza, dzięki niej nasze rachunki za prąd są o wiele, wiele niższe. Sama instalacja działa prawidłowo, jej wykonaniem profesjonalnie zajęła się firma Ekofal z Wyszkowa. Oni mają szeroką ofertę, bardzo dobre ceny, kompleksowo podchodzą do takich zleceń i terminowo je wykonują, tak właśnie było u nas i u naszych sąsiadów, którzy też korzystali z ich usług.

eart

Liczba postów : 36
Join date : 03/03/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Bart3k Pon Maj 23, 2022 8:02 pm

Według mnie nadal warto inwestować w fotowoltaikę. Energia elektryczna jest coraz droższa, a czekają nas kolejne podwyżki. Ja posiadam panele od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolony z ich działania. Urządzenia są przede wszystkim wydajne, bezawaryjne oraz ekologiczne. Ich doborem i montażem zajęła się firma http://evoltech.pl/pl/oferta . Sądzę, że będą w stanie pomóc Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Bart3k

Liczba postów : 19
Join date : 19/05/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by anik Wto Cze 07, 2022 9:08 am

Fotowoltaika mi się sprawdza, przy obecnych cenach prądu to jest prawdziwe wybawienie i bardzo się cieszymy, że taką instalację zainstalowaliśmy już 2 lata temu. Całym przygotowaniem fotowoltaiki, jej projektem i montażem zajęła się firma Eko-Sept z Rudy Śląskiej. Oni profesjonalnie podeszli do wykonania tego zlecenia, wszystkim zajęli się profesjonalnie, widać, że mają doświadczenie w branży. Mogę ich szczerze polecić.

anik

Liczba postów : 41
Join date : 03/03/2022

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by mittie.morissette Pon Paź 17, 2022 6:45 pm

Gdybym miała dom na pewno bym zainwestowała w foto

mittie.morissette

Liczba postów : 4
Join date : 17/10/2022
Age : 55
Skąd : Staszów

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by nkassulke Pią Lis 25, 2022 2:17 pm

Ile taka fotowoltaika może kosztować?
nkassulke
nkassulke

Liczba postów : 4
Join date : 25/11/2022
Age : 32
Skąd : Rzeszów

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by taya.grimes Pon Mar 20, 2023 1:24 pm

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad opłacalnością paneli fotowoltaicznych. Moi znajomi są z nich bardzo zadowoleni, ponieważ dzięki nim mają niższe koszty za energię. A jak to u was wygląda? Macie może jakieś rady, jak wybrać dobrego wykonawcę do zamontowania takich paneli?
___________________________
fotowoltaika na abonament
taya.grimes
taya.grimes

Liczba postów : 1
Join date : 20/03/2023
Age : 26
Skąd : Rabka-Zdrój

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Marian382 Czw Gru 07, 2023 5:43 pm

Mi sie wydaje ze warto
Marian382
Marian382

Liczba postów : 55
Join date : 24/05/2023
Age : 29
Skąd : Poznań

Powrót do góry Go down

Fotowoltaika - czy wg was warto ? Empty Re: Fotowoltaika - czy wg was warto ?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach