Nieruchomości, budowa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

+4
loqq
eart
Paulina30
Majka
8 posters

Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by Majka Sob Cze 13, 2020 9:53 am

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?
W sensie jakieś baterie itd czy jak już raz zrobią, to potem działa aż do śmierci?

Majka

Liczba postów : 106
Join date : 18/08/2014

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty fotowoltaika

Pisanie by Paulina30 Nie Cze 14, 2020 7:30 am

Nie no wg mnie nie istnieją takie rzeczy, które raz wyprodukowane działałyby aż do śmierci,
przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia, które jednak są oparte na jakichś systemach, mechanizmach itd.
Co do fotowoltaiki paneli to z tego co wiem jest taki element jak inwertery do fotowoltaiki
które czasem się wymienia, ale to musiałabyś poczytać w necie,
np na stronie https://hymon.pl/oferta/inwertery/
bo ja az taka obcykana nie jestem w tej dziedzinie.
Paulina30
Paulina30

Liczba postów : 124
Join date : 16/07/2014

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by eart Czw Mar 03, 2022 11:54 am

W teorii tak

eart

Liczba postów : 36
Join date : 03/03/2022

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by loqq Wto Kwi 19, 2022 9:00 am

Każdy produkt ma konkretną żywotność, w zależnoci od rodzaju paneli ich żywotność jest różna, więc po tym czasie można je wymienić. My mamy instalację fotowoltaiczną od ponad 2 lat i ona działa niezawodnie, tak samo dobrze, jak początku, przy jej instalacji. Jej zaprojektowaniem i zamontowaniem zajęła się firma IdomQ z Ostrołęki. Firma jest godna polecenia, oni mają bardzo dobre ceny, posiadają też kompleksowe usługi, które u nas wykonali. Mogę ich szczerze polecić, znają się na tym, co robią.

loqq

Liczba postów : 38
Join date : 04/03/2022

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by anik Pią Maj 06, 2022 11:20 am

W zasadzie to tak, ale to po ponad 20 latach, obecnie też są trwalsze panele, które można użytkować dłużej, poza tym, po tych 20 latach pewnie będą jeszcze nowsze, lepsze panele, zatem ta ewentualna wymiana będzie korzystna. Tak czy siak, warto się obecnie na taką instalację zdecydować, u nas ją zaprojektowała i zamontowała firma Passive Energy z miejscowości Lipie, ceny mają korzystne, no i pracują rzetelnie. Bardzo dobrze się z nimi dogadywaliśmy, są doświadczeni i w pełni profesjonalni.

anik

Liczba postów : 41
Join date : 03/03/2022

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by vhowell Pon Gru 12, 2022 11:41 am

Ja mam zainstalowane panele fotowoltaiczne na dachu swojego domu już od sześciu lat. Do tej pory nic się z nimi nie dzieje i nie działo i mam nadzieję, że taki stan pozostanie jak najdłużej. Ja osobiście sam zdecydowałem się na panele fotowoltaiczne z aż 25-letnią gwarancją producenta. Myślę, że to była dobra decyzja, ponieważ wiem, że wydajność moich paneli nie spadnie, a jeśli tak się stanie to chroni mnie gwarancja. Ja swoje panele mam z hurtowni fotowoltaicznej - https://www.pvex.eu/. A wy skąd macie swoje panele fotowoltaiczne? Na ile lat macie gwarancję na nie?
vhowell
vhowell

Liczba postów : 4
Join date : 12/12/2022
Age : 26
Skąd : Rabka-Zdrój

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by isaiah10 Sro Gru 14, 2022 6:50 pm

Nie mam pojęcia.
isaiah10
isaiah10

Liczba postów : 4
Join date : 14/12/2022

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by Marian382 Czw Mar 28, 2024 1:56 pm

Do śmierci to niestety nic działać nie będzie. Prędzej, czy później takie panele również będą nadawały się wymiany. Ale to kwestia wielu lat. W tym czasie może nawet zdążą zaoszczędzić na nowe. Pamiętaj, że najlepszą żywotność zapewnią Ci dobrze dobrane panele. Więcej na ten temat przeczytasz w poradniku na stronie https://ranking-fotowoltaiki.pl/jak-wybrac-odpowiednie-panele-fotowoltaiczne - warto wiedzieć, w jakie panele warto zainwestować.
Marian382
Marian382

Liczba postów : 55
Join date : 24/05/2023
Age : 29
Skąd : Poznań

Powrót do góry Go down

Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać? Empty Re: Czy po zainstalowaniu paneli słonecznych trzeba je wymieniać?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach