Nieruchomości, budowa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

4 posters

Go down

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie? Empty Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

Pisanie by Paulina30 Sro Lip 08, 2020 3:56 pm

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?
Chodzi mi o to, żeby po cięciu drzewka nie cierpiały...

podpowiecie? żeby tam grzyb nie wnikał itd?
Paulina30
Paulina30

Liczba postów : 124
Join date : 16/07/2014

Powrót do góry Go down

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie? Empty Re: Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

Pisanie by Majka Czw Lip 09, 2020 5:43 am

Nie wiem czy wiesz, ale są takie specjalne maści, którymi możesz posmarować gałęzie w miejscu uciecia tak,
że wtedy nie są one tak narażone na wilgoć, grzyby i inne bakterie mogące wniknąć do środka.
Ja taką maść stosowałam po cięciu orzecha włoskiego, bo on jest bardzo wrażliwy po przycinaniu, zobacz sobie tu: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/masc-ogrodnicza-fitoplaster-spray-250ml-id-1018 - maść ogrodnicza. Warto stosować właśnie na końcówki ściętych konarów, grubszych gałęzi. Minimalizujesz do zera praktycznie ryzyko, że po ścinaniu drzewo się osłabi.

Majka

Liczba postów : 106
Join date : 18/08/2014

Powrót do góry Go down

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie? Empty Re: Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

Pisanie by rking Wto Paź 18, 2022 8:19 pm

Czy stosujecie również jakieś preparaty do drzew?
rking
rking

Liczba postów : 3
Join date : 18/10/2022
Age : 33
Skąd : Mszana Dolna

Powrót do góry Go down

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie? Empty Re: Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

Pisanie by serebrina Pon Kwi 15, 2024 9:06 pm

W sklepach stacjonarnych, sprawdzenie ceny tego samego produktu w różnych miejscach może być trudne i czasochłonne. Zakupy online pozwalają na szybkie porównanie cen w różnych sklepach, co ułatwia znalezienie najlepszej oferty.

serebrina

Liczba postów : 4
Join date : 15/04/2024

Powrót do góry Go down

Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie? Empty Re: Przycinanie drzewek - jak zabezpieczyć grubsze gałęzie?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach